Floor Патрік, відомо, що ви досить багатогранна особистість: ведете справи, самостійно розробляєте інноваційні продукти та спеціалізований інструмент, винаходите унікальні монтажні системи терасної дошки. Розкажіть, будь ласка, трохи про себе.

Дьюме Мені завжди подобалося працювати з деревиною. Я навчався на теслю, а потім вирішив, що хочу стати професіоналом у виробництві паркетної дошки. При цьому, я самоучка, але мені вдалося знайти свій власний шлях і побудувати успішний бізнес.

Floor Патрік, Vetedy Group, відомий на міжнародному ринку як виробник і постачальник терасної дошки. Як вам прийшла ідея обрати саме це направлення діяльності вашої компанії?

Дьюме У 1999 році я отримав велике замовлення по інсталяції терасної дошки для компанії  ASTRA (Satellit Company) в Люксембурзі. Ми виготовили та встановили необхідне покриття, але, ви не повірите, всього через чотири місяці покриття стало вести себе нестандартно. Це була катастрофа. Саме в той час до мене і прийшла ідея знайти вірне рішення для забезпечення високої якості зовнішніх робіт, якими ми вже більше десяти років займаємось. Невидима система зєднань з'явилася в 1999-2000 роках, але перші два-три роки ми були вимушені змінювати матеріал для виготовлення зєднань, адже вони мали бути стійкими до низьких та високих температур, підвищеної вологості та сухого клімату. Після довгих пошуків нам все ж вдалось знайти хороший вид деревини та рішення, що заощаджує час, під час встановлення на лаги. Перший патент нашому ноу-хау, ми отримали вже в 2001 році.

Floor У вас досить щільний графік для ділових поїздок, який ринок на вашу думку є найбільш перспективними для вашої компанії?

Дьюме Ви знаєте, по всій Європі сьогодні бушує фінансова криза. Проблеми торкнулись економіки Греції, Португалії, Іспанії та Італії, і не виключено, що в цей перелік найближчим часом потраплять і інші країни. На мій погляд, найбільш стабільним ринком будуть країни північно-східної частини Європи та Азії. Звичайно, у Східній Європі, найважливішим ринком для нас залишаються Україна та Росія. Останнім часом ми отримуємо багато запитів від цих країн.

Я самоучка, при виготовленні підлогових покриттів, але мені вдалося знайти свій власний шлях і побудувати успішний бізнес

Floor Продукція вашої компанії є досить унікальною своїми властивостями, розкажіть, хто ваш головний клієнт?

Дьюме Наші кінцеві споживачі: теслі, укладальники паркету, компанії з ландшафтного дизайну і компанії, що спеціалізуються на покриттях для підлоги. Якщо їх штаб-квартири розташовані по сусідству з нами, ми працюємо безпосередньо. Але для далеких точок ми вибираємо (в залежності від країни) одного або двох імпортерів, таких, наприклад, як компанія «Вітекс Україна».

Floor Ви самостійно розробляєте технологію укладання терасної дошки і систему кріплень. Чим це викликано?

Дьюме Нам вдалося знайти дуже багато хороших рішень для інтер'єрних робіт, тому я хотів придумати щось подібне для екстер'єрних. Таким чином, я розробив свою власну технологію Softline® для терасної дошки.

Floor У чому особливість вашої продукції, і чим вона відрізняється від продукції, яку виробляють інші компанії?

Дьюме Ми були першими, хто став займатися пошуком надійних з'єднань. Крім цього, для виготовлення терасної дошки ми вибираємо тільки першосортну деревину і, щоб уникнути появи дефектів, певним чином її сушимо. Продукція наших конкурентів, які застосовують таку технологію, дає 30% усадки і змінює свою первісну форму.

Floor Розкажіть, будь ласка, про основні породи дерева, які використовуються при виробництві терасної дошки. У чому їх особливість і привабливість для клієнта?

Дьюме Існує п'ять основних характеристик, за якими ми обираємо дерево. По-перше, потрібно знайти дуже міцну деревину для вуличних покриттів (це завжди 1-й сорт, з терміном експлуатації більше 25 років). По-друге, ця деревина не повинна змінювати свою форму і не давати усадку. По-третє, важлива її доступність у великій кількості. По-четверте - правильне забарвлення і фактура. І, нарешті, по-п'яте, - хороша ціна.

Floor Щоб ви порекомендували потенційним клієнтам, які планують використовувати терасну дошку для облаштування території біля басейну або в саду в якості садових доріжок? З чого почати? Як правильно вибирати терасну дошку?

Дьюме Якщо ви думаєте про терасну дошку навколо басейну, вам необхідно звернути увагу на те, щоб поверхня не ковзала. Я пропоную використовувати падук, світлий кумару або тик, тому що ці види деревини володіють природними властивостями антиковзання. Якщо ж ви вибираєте поверхню для комерційного об'єкта, де передбачається велика кількість відвідувачів, вам варто звернути увагу на дуже міцні види дерева, такі як мербау, іпе, світлий кумару або афрормозія. Після того, як ви визначитеся з видом дерева, приступайте до вибору кольору і текстури.

Floor Патрік, могли б ви назвати знакові проекти для вашої компанії?

Дьюме На нашому рахунку чимало цікавих реалізацій. Ось деякі з них: будинки відомих естрадних виконавців, футболістів, зірок фешн-індустрії. У цьому списку також є такі офіційні місця, як штаб-квартира ЄС в Страсбурзі, два висококласних ресторани у Франції, кілька чудових об'єктів в Дубаї, готелі на Балі і на острові Ломбок в Індонезії, Sport City Tower в Катарі і амфітеатр загальною площею 5000 м2 в Дніпропетровську. Крім таких масштабних замовлень, ми приймаємо і більш скромні від приватних клієнтів.

Floor Чи плануються новинки в асортименті вашої компанії? Чим ви будете дивувати своїх клієнтів?

Дьюме Сьогодні ми пропонуємо нашим клієнтам продукцію під комерційною назвою «світлий кумару». Новий продукт повторює фактуру кумару, але володіє рівною поверхнею і доступною ціною.Інтерв'ю: Віталій Близнюк, Анна Полюшко

Журнал Floor